ארנונה וקניות באתרי חו"ל

ארנונה וקניות באתרי חו"ל נזק כבד למגזר העסקי

1 המצב היום הוא שקרוב ל20 מיליארד שקל בשנה האחרונה קנו הישראלים בקניות און ליין באתרים של חוץ לארץ,כ 70 מיליון חבילות הגיעו מחו"ל.

עומס ההזמנות גורם לקשיים במערכת הדואר, הענקת פטור ממע"מ עד 75 דולר בקניות און ליין מחו"ל יוצרת אפליה לרעה על המגזר הקמעונאי ,בעלי עסקים קטנים אשר אצלם אין פטור ממע"מ בהשוואה לאתרי חו"ל,קיים חוסר שוויון אשר זועק לשמיים בקשור לקניות מקוונות.

בעלי עסקים בארץ סוגרים עסקים והמגמה נמשכת מה גם שהיבוא האישי באון ליין פטור מתקינה .הממשלה הבאה בע"ה שתהיה לישראל חייבת לטפל בנושא זה באופן בהול מדובר כאן בנוסף בכוח עבודה של כחצי מיליון איש שניזוק בכל יום יש כאן גם הפסד עצום להכנסות המדינה.

תארו לכם שקשישים וחסרי יכולת משלמים מע"מ (אבסורד) בגין רכישת תרופות ואילו יבוא באון ליין של מוצרי אופנה וכדומה הוא ללא מע"מ.

באיחוד האירופאי כבר הקטינו הפטור עד 22 יורו באוסטרליה כבר אין פטור ממע"מ ביבוא און ליין השנוי הדרמטי בקניות און ליין באתרי חו"ל מחייב את הממשלה לבצע תיקונים ומחייב למנוע את האפליה שנוצרה גם אם זה לא פופולארי.

2 נושא מס הארנונה בישראל הפך להיות נטל כבד על בעלי עסקים קיים עושק של צבור המשלם ארנונה לעיריות בסכומים גבוהים מאד ובלתי סבירים בלשון המעטה.

בעלי עסקים השוכרים היום שטחים -בטרם החלטה של היכן לשכור השטח מביאים בחשבון היכן לשכור השטח כאשר הם לוקחים היטב בחשבון את מרכיב הארנונה הגדול.

מס ארנונה לעסקים הוא הרבה יותר גבוה מאשר למגורים פשוט חולבים את בעלי העסקים נושא הארנונה חייב שלא לרדת מסדר היום הציבורי לא יתכן שבעלי עסקים יהיו אחד הגורמים העיקריים לצורך מימון פעילות הרשות המקומית.

תעריפי הארנונה חייבים להיות מופחתים לעסקים ולמגורים מחאת הארנונה בישראל חייבת להתגבר אחרת יותר ויותר עסקים יסגרו.

בברכה
איציק דניאלי